Wskazania i przeciwwskazania do mezoterapii

Z uwagi na fakt iż zabieg mezoterapii jest doskonale znany i przeprowadzany już od około 50 lat, uznawany jest również za wyjątkowo skuteczny i bezpieczny. Powinniśmy jednak pamiętać, że każda procedura kosmetyczna lub medyczna wiąże się z konkretnymi wskazaniami i przeciwwskazaniami do jej przeprowadzenia. Takie czynniki pojawiają się również, gdy w grę wchodzi mezoterapia igłowa. Wałbrzych to miejscowości, w której z pewnością znajdziemy doświadczonego specjalistę, który przed wykonaniem zabiegu sprawdzi, czy na pewno się do niego kwalifikujemy.

Wskazania do mezoterapii

Mezoterapia sprawdza się jeśli nie jesteśmy w pełni zadowoleni ze stanu swojej skóry. O co dokładnie chodzi? Szarość, oznaki zmęczenia czy starzenia się skóry to z pewnością jeśli chodzi o cerę. Jednak mezoterapia może okazać się równie skuteczna przy usuwaniu rozstępów, które pojawiły się na skutek ciąży lub chorób. Jeśli zabieg zostanie prawidłowo wykonany to można również zmniejszyć widoczność cellulitu i blizn, oraz zniwelować problem wypadania włosów.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Jest to zabieg uznawany za stosunkowo bezpieczny, w związku z czym lista przeciwwskazań oraz działań niepożądanych po zabiegu jest bardzo krótka. Każda pacjentka powinna jednak przed zabiegiem przejść przez fachowy wywiad ze specjalistom, który określi czy zabieg nie jest zagrożeniem dla jej zdrowia. Pośród podstawowych przeciwwskazań znajdują się: nowotwory oraz stosowanie chemioterapii, infekcje skórne, ciąża, stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, zaawansowana cukrzyca, skłonność do powstawania blizn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright wokół kosmetyki 2021
Shale theme by Siteturner