Popękane naczynka – jak się ich skutecznie pozbyć?

Cera naczynkowa, często bardzo wrażliwa na której charakterystyczne jest pojawianie się czerwonych zmian – mogą być punktowe lub linijne, to zmora wielu kobiet, które niczego nie pragną bardziej, jak ich skutecznego usunięcia. Popękane naczynka to inaczej teleangiektazje. Współczesna kosmetologia, medycyna estetyczna i dermatologia są zgodne, że osoby z tendencją do ich powstawania powinny w sposób szczególny dbać o swoją skórę każdego dnia. Stosując się do zaleceń, których celem jest przeciwdziałanie ich pojawianiu się. Prawda jest bowiem taka, że im więcej naczynek pęka tym trudniej walczyć o piękną skórę.

Jak powstają czerwone zmiany na skórze?

Czasem są to wypieki, czasem zaognienie dotyczy nosa lub brody. Do pojawianie się pękniętych naczynek dochodzi u osób z wrażliwą i często bardzo cienką skórą. Czynnikami, które prowadzą do ich powstania mogą być: stres emocjonalny, alkohol, gorące napoje, opalanie się, intensywne zabiegi kosmetyczne i medyczne. Pod wpływem ich oddziaływania delikatne naczynia wieńcowe, które znajdują się tuż pod powierzchnią skóry pękają, tworząc na nich czerwony wzór.

W jaki sposób pozbyć się naczynek jeśli już się pojawią?

Od strony kosmetycznej możemy walczyć łagodząc podrażnienia delikatnymi kosmetykami i tuszując makijażem. Lekarze z kolei niekiedy zalecają maści lub odpowiednią suplementację. Najskuteczniejsze okazuje się jednak laserowe zamykanie naczynek. Koszt zabiegu jest różnorodny i zależy od wielu czynników, najlepiej sprawdzić różne gabinety w swoim mieście. Laser działa na naszą skórę punktowo trafiając w każde z naczynek i zamykając je co prowadzić do jego obkurczania się i znikania z powierzchni skóry. W czasie zabiegu możemy odczuwać coś na kształt szczypania, jednak nowoczesne urządzenia posiadają dodatkowe rozwiązania, które zapewniają klientkom pełen komfort i bezbolesność w czasie jego wykonywania. Istnieje grupa przeciwwskazań do zabiegu dlatego koniecznie należy przed jego wykonaniem umówić się na konsultację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright wokół kosmetyki 2021
Shale theme by Siteturner