Czym jest fibryna bogatopłytkowa – czy to przełomowy zabieg?

Zabieg wykorzystujący fibrynę bogatopłytkową jest często mylony z osoczem bogatopłytkowym, jednak są to dwa zupełnie inne zabiegi, choć jedno i drugie pozyskiwane są bezpośrednio z krwi pacjenta. W kontekście fibryny znajdujemy doniesienia, że jest to obecnie najbardziej przełomowa i najskuteczniejsza terapia przeciwstarzeniowa, jakiej możemy się poddać.

Co to jest fibryna bogatopłytkowa?

Pozyskuje się ją z próbki krwi pacjenta. Zostaje ona odwirowana, przy zachowaniu odpowiednich warunków. Dzięki temu pozyskuje się materiał biologiczny, który wyróżnia się ogromną zawartością składników odżywczych, których działanie na skórę jest niezwykle korzystne. Po odwirowaniu krwi powstaje trójwymiarowa struktura przestrzenna, która składa się z włókien fibryny oraz płytek krwi, odpowiedzialnych za jej regenerację. Taki produkt jest zdecydowanie bardziej aktywny biologicznie od osocza. Dzięki fibrynie efekt stymulowania skóry jest długotrwały.

Kiedy poddać się zabiegowi z fibryną?

Właściwie w każdym większym mieście znajdziemy gabinet, wykonujący zabieg, którego podstawą jest fibryna bogatopłytkowa. Wałbrzych z pewnością jest jednym z nich. Z pewnością nie będzie to zabieg dla każdego, jednak jego rezultaty docenią osoby, którym zależy na osiągnięciu efektu naturalnego odmłodzenia skóry. Ta procedura polecana jest przy pojawieniu się zmarszczek – kurzych łapek, zmarszczek palacza, czy zmarszczek na czole lub szyi. Oprócz tego poleca się go również przy dolinie łez i cieniach pod oczami, gdy skóra traci swoją wiotkość, oraz w przypadku pojawienia się bruzd na twarzy.

Jak często wykonywać zabieg?

Jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych, tak i ten wykonuje się w seriach. Najczęściej zalecane jest przeprowadzenie od 3 do 5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu (3-4 tygodnie). Jednak utrzymanie osiągniętego rezultatu wymaga powtarzania procedury co 3 do 6 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright wokół kosmetyki 2021
Shale theme by Siteturner